Červenec 2008

První zcela tištěná kniha

25. července 2008 v 16:32 | Autoři |  Books ♥
Za první zcela tištěnou knihu je považována Buddhistická diamantová sútra, dokončená v roce 868 n. l. Nyní je uložena ve velice dobrém stavu v Britském muzeu. Svitek 5,3 m dlouhý a 26,5 cm široký obsahuje texty sanskrtské práce, přeložené do čínštiny. Velmi rozšířené byly i tisky obyčejných knih. Kalendáře a horoskopy byly tehdy tak populární, jako jsou dnes.

Nejstarší dochovaný papír na světě

25. července 2008 v 16:31 | Autoři |  Books ♥
Pochází z hrobky poblíž Sianu v provincii Šen-si. Byl vyroben někdy mezi léty 140 až 87 př. n. l. z roztlučených a oddělených vláken konopí.115 Díky němu a dalším úlomkovitým důkazům je jasné, že Číňané znali základní postup výroby papíru tisíc let před Evropany. (Papír není tak složitý. Je to vrstva roztlučených vláken ve vodním roztoku, vylisovaná v ploché formě. Voda je odvedena pryč, vrstva se vysuší a máte papír.)

Nejplodnější autor

25. července 2008 v 16:31 | Autoři |  Books ♥
K nejplodnějším autorům všech dob patří Španělský dramatik Lope de Vega. Počet jeho her odhadujeme na 2000, z nichž se nám dochovala jen necelá čtvrtina. Nejúspěšnější byly jeho hry s historickým námětem, držící se typického schématu - "komedie pláště a kordu". Konflikt mezi tyranským šlechticem a poddaným je obvykle spravedlivě rozsouzen králem, většinou ve venkovanův prospěch. Dodnes se hraje jeho hra Fuente Ovejuna, která zobrazuje lidové protišlechtické povstání.

Největší knihovna na světě

25. července 2008 v 16:30 | Autoři |  Books ♥
Největší knihovna na světě je bezpochyby Library of Congress (knihovna kongresu USA) ve Washingtonu. Náruživý čtenář v ní najde zhruba 119000000 knih, její poličky zabírají 853 kilometrů a má 4.600 zaměstnanců.

Největší kniha na světě

25. července 2008 v 16:28 | Autoři |  Books ♥

Ďáblova bible - největší psaná kniha na světě


-Kodex gigas, tato obří kniha, obsahující souhrn středověké moudrosti a vzdělanosti, je největší rukopisnou knihou světa. Objevila se v chudém klášteře benediktýnů v Podlažicích na počátku 13. století. Podle legendy vznikla prý tak, že ji za jedinou noc napsal s pomocí ďábla jakýsi mnich, kající se z těžkého hříchu. Kdysi dávno žil v podlažickém klášteře u Chrudimi ve východních Čechách mnich, který se dopustil těžkého zločinu a měl být potrestán zazděním zaživa. Tato vyhlídka ho přiměla k pošetilému pokusu o záchranu. Nabídl, že k odčinění své viny a pro slávu klášterního bratrstva napíše největší knihu, jakou svět viděl a to za jedinou noc.

Nejmenší kniha na světě

25. července 2008 v 16:27 | Autoři |  Books ♥
-Nejmenší kniha na světě má 24 stran a rozměry 2,4 mm x 2,9 mm. Najdete v ní obrázky a jejím autorem je Josua Reichert.

Nejvzácnější kniha

25. července 2008 v 16:25 | Autoři |  Books ♥

Jedna z nejvzácnějších knih


-Jedna z nejvzácnějších knih naší historie V roce 1872, kdy spor o pravost rukopisů Královéhradeckého a Zelenohorského silně nabíral na obrátkách, štrachal mladičký synek jistebnického poštmistra Leopold Katz v útrobách místní fary. Jako student táborského gymnázia měl za úkol sepsat dějiny Jistebnice a hodlal k tomu prostudovat obsah farní knihovny. Jenže to, co tu v srpnu téhož roku šestnáctiletý mládenec objevil, předčilo všechna očekávání. Kupodivu, na rozdíl od zmíněných rukopisů, o pravosti jeho nálezu nikdo nepochyboval.

BLOGOVÉ NEKONEČNO!!!

19. července 2008 v 13:05 | Autoři |  Všechno možný...
Objevila jsem na jednom blogu BLOGOVÉ NEKONEČNO a prostě jsem ho musela dát i sem ;) Tak, proklikejte se do blogového NEKONEČNA!!!

Výhra!!!

17. července 2008 v 19:40 | Autoři |  Všechno možný...
Zapojily jsme se před časem do SONB (soutěže o nej blog) na téhle adrese. A díky i VAŠIM hlasům jsme vyhrály!!! Ve finále jsme se sice utkaly a i v předchozích kolech jsme bojovaly zuby nehty s Ash, které by jsme chtěly tímto pogratulovat ke krásnému druhému místu.

Anketa

Kdo vyhraje SONB?
Ash20 % (10 hlasy)20 %10 hlasy
Míša,Petka,Terka a Síma80 % (40 hlasy)80 %40 hlasy
Tak takhle jsme vyhrály. A co jsme vyhrály??? Obrovskou reklamu na náš blog a taky...
Všem, kteří nám dali hlas, moc děkujeme!!! Vaše autorky.

Obrázky knih

17. července 2008 v 16:38 | Autoři |  Books ♥
Obrázky knih...

Povidka smutna

13. července 2008 v 12:31 | Autoři |  S.: Kapitolky
Takže načla jsem další příběh... nevím, jak ho nazvat ale uložila jsem si ho jako Povidka Smutna. Tak si kousek přečtěte...
Selen seděla u sebe v pokoji na posteli. Měla světlé, zplihlé vlasy po lopatky, bledý, smutný obličej s velikýma, modrýma očima. Postavou byla menšího vzrůstu na svůj věk, ale byla vychrtlá a ne moc hezká. Její povaha byla velice plachá, zasmušilá a stáhlá sama do sebe. Její matka byla hrdá, ale nespolehlivá žena. Obvykle vstávala okolo poledne a ihned odešla za pitím, karbanem a jinou, ne moc vhodnou zábavou. O svou dceru se nestarala, Selen byla ráda, že ji u sebe nechá vůbec bydlet. Otce Selen neznala.
Dívka měla krušný život. Ve škole se s ní nikdo nebavil, spíše si z ní utahovali, z jejího zjevu, z jejího obnošeného oblečení, ze jména. Kdyby Selen nevěděla, že škola je velmi důležitá, tak by do ní okamžitě přestala chodit. Když se o ni matka nezajímala, kde brala peníze, oblečení, jídlo...? Ptáte se. Povím vám to.

Mám Word !!!!!!!

11. července 2008 v 19:50 | Autoři |  Všechno možný...
Tááák, skvělá zprávička! xD Tatík mi instaloval Word, takže bych asi měla psát ale bohužel jsem dostala myšičku a musim jí pomáhat se aklimatizovat... takže psát začnu až bude myška spát. A to je dost často xD No budu se prostě snažit... políbila mě múza a já mam konečně ispiraci xD Tak čaj, Vaše S.

Blog se pozastavuje

10. července 2008 v 19:08 | Autoři |  Všechno možný...
Blog se pozastavuje z důvodu prázdnin. Žádná písatelka tady neni kromě mě. Já bych Vám ráda psala povídky, ale nemam bohužel na počítači Microsoft Word, takže psát nemůžu. Jsem ale každý den, stoprocentně mě tady zastihnete o 16:00 hodině až do 19:00 a někdy i do déle. V našem profilu máte napsáno kdo je na ICQ online.gif image by spookys-graphix - offline.gif image by spookys-graphix - notice.gif image by spookys-graphix Takže nečekejte do 1. září nějaké povídky. Čusky, Síma.

Život jde dál 1.kapitola

1. července 2008 v 20:08 | Peťka |  P.: Kapitolky
Život jde dál 1. kapitola
"Mamíííí!!! Koupíš mi to krásný morčátko??? Prosíííím!" tak takhle to bylo když jsem byla malá. Rodiče mi nechtěli koupit žádné zvířátko. Já jsem každý, den pořád dokolečka, jako kolovrátek, žadonila, aby mi to morčátko koupili. Po půl roce přemlouvání, to začalo rodiče tak neuvěřitelně štvát, že nakonec svolili. Celá natěšená jsem sedla na zadní sedadlo auta a jelo se do zverimexu. Do zverimexu jsem vtrhla a odhopsala ke kleci s morčátky a králíčky. Ta byla krásná!!!! Jedno pěknější než druhé. Moje oči ovšem utkvěly pouze na jediném…. Bylo krásně černé s bílou skvrnou na nose, jako by ho někdo polil mlékem. Morčátko ucítilo můj pohled a okamžitě se schovalo do domečku.

Chci vypadat normálně- 3. kapitola

1. července 2008 v 16:23 | Autoři |  M.: Kapitolky

Prostě to nejde

Dnes jsem si po několika týdnech vzala do školy svačinu. Iva, která se mnou až doteď nemluvila, na mě koukla a usmála se. Rozbalila jsem rohlík a trochu váhavě se do něj zakousla. Ještě jsem nesnědla ani půlku a udělalo se mi strašně zle. Takový pocit mívám, když se snažím něco vyzvracet. A taky že ano. Tělo nedokázalo přijmout ani tu trochu jídla a já se vyzvracela. Není divu, když se přes měsíc snažím jíst minimálně a když už, tak zeleninu nebo ovoce. Celá třída se ne mě koukala a někdo se dokonce škodolibě smál.

Malé testíky osobnosti :)

1. července 2008 v 13:22 | Autoři |  Všechno možný...

Jaká/ý opravdu jsi?

Udělej si tento test! Řekne o tobě téměř vše, co potřebuješ vědět a ty nemusíš použít tužku, papír ani nic jiného..!! Jenom nepodváděj a nekoukej se na vyhodnocení dřív než test dokončíš. Tak už se nezdržuj a honem na test! P.S.- doopravdy nepodváděj!
1. Jsi hezká/ý?
a) ano
b) ne
2. Jsi chytrá/ý?
a) ano
b) ne
--
--
--
--
--
--
--
--
--
--
VYHODNOCENÍ:
Pokud si v obou případech odpověděla za a) jsi chytrá/ý a hezká/ý
Pokud si odpověděla v obou případech za b) jsi hloupá/ý a nehezká/ý
Pokud si odpověděla jednou a) a jednou b) jsi buď hezká/ý nebo chytrá/ý
Tak co? Super testík, ne?

Co o tobě řekne tvá oblíbená barva?

A je tu další! Tentokrát ale zjistíš, co o tobě řekne tvá oblíbená barva. To se hodí vědět, nebo ne? Vyber jednu z možností a pak se podívej na výsledek.
Jakou barvu máš nejraději?
a) červenou
b) zelenou
c) modrou
d) černou
e) hnědou
f) oranžovou
g) všechny
h) žádnou ze zmíněných
--
--
--
--
--
--
--
--
--
--
VYHODNOCENÍ:
Vyber písmenko tvé oblíbené barvy:
a) tvá oblíbená barva je červená
b) tvá oblíbená barva je zelená
c) tvá oblíbená barva je modrá
d) tvá oblíbená barva je černá
e) tvá oblíbená barva je hnědá
f) tvá oblíbená barva je oranžová
g) máš ráda všechny barvy
h) tobě se žádná z těchto nelíbí? Mezi tvé oblíbené barvy budou asi patřít nějaké jiné než ty, které byly nabídnuty =D

Šest pravd života

1. července 2008 v 12:46 | Autoři |  Všechno možný...
1. Svým jazykem se nedokážeš dotknout všech svých zubů


2. Všichni idioti, po přečtení první pravdy, to vyzkouší


3. První pravda je lež


4. Právě teď se směješ, protože si idiot

5. Za chvíli tohle pošleš dalšímu idiotovi


6. Pořád máš na tváři takovej stupidní úsměv