Olghérie- Kapitola 5. Nefiři

24. května 2008 v 15:55 | Autoři |  P.: Kapitolky

Olghérie- Kapitola 5. Nefiři
Právě byla Tryia a Avis se procházela po zahradě. Přemýšlela o svých rodičích zde v Olghérii, ale také o rodičích na Zemi. Byla zmatená. V posledních týdnech byla plně zaměstnána učením, že na rodiče ani nevzpomněla. Šla směrem ke knihovně a než sešla po schodech, utřela si rukávem slzu, která jí tekla po tváři. Knihovna byla krásná. Všude bylo plno knížek v nejrůznějších vazbách. Avis chtěla vědět jediné= o dni, kdy opustila Oghérii. Hodně hodin hledala nějakou knihu, nějaký list aspoň nějakou zmínku o dni, kdy ji nefira odeslala na Zemi. Unavená se sesula do jednoho prosezelého křesla a otřela si pot z čela.

Našla co hledala. Byla to velká kniha s názvem "Historie posledních dvou desetiletí". Avis tajně doufala, že to bude ono. Nalistovala rok svého narození a listovala stránkami. Konečně nalezla to co očekávala, že najde. V knize stálo: Datum 17.srpna Rok: Saxe Měsíc: Srpen Den: Tryia. Tohoto dne časně z rána přišli jako každý rok obchodníci. Nic zvláštního se nedělo. Pouze byly rozvěeny černé závěsy na důkaz smutku. Král byl mrtev. Padl na severní frontě. Zabil ho neznámý nefir. Bohužel králova duše nenalezla pokoje jako těch několik před ním. Podle informací již osm generací. Již Gladeus X. se zavazál slibem, že dokud bude obývat Olghérii i jeden nefir či nefira tak jeho rod nenalezne klidu. Ten kdo učiní úplné vymícení jejich rodu, tak teprve olgheráni budou moci na nebe a jejich duše naleznou klid. Bohužel. Jediný známý dědic je Avis I. Dcera Xavera X. a Jespiny I. Olgheránských. Xaver je již mrtev a královna je na smrt nemocná. K večeru se situace značně zhošila. Královna zemřela. Příčinou její smrti byla maskovaná nefira která potají vnikla do paláce a zabila ji. Co nejrychle odnesla Avis na nejbližší oltář a pokusila se ji (podle jejího úkolu) odeslat do její země zatracených duší. Avšak Segin včas zareagoval a Avis pouze teleportovala na Zemi."
Napsal kronikář Ian
Avis dočetla poslední řádek a zaklapla knihu. Teď jí bylo vše jasné. Podle dohody museli být nefiři nezpodmíněné vyhostěni ze země jinak její rod její rodina nikdy nenajde klidu. Když Segin mluvil o bitvě, myslel přesně toto. Musí za každou cenu vyhrát jak pro národ tak pro svouji rodinu za každou cenu. Bylo to nesmírně velké břímě, která musela Avis unést. Opatrně vzala knihu ze stolu a zařadila ji na její původní místo v regále. Když vyšla ven tak právě zapadalo slunce. Avis si šla lehnout do pokoje a ihned usnula. Další den hodiny se Seginem uplynuly rychle a s Alicí trvaly pekelně dlouho. Avis se musela naučit jezdit na :královských" koních. Tito koně byly opravdu obrovští. Několik tisíciletí šlechtění a nikdo kromě krále a královen na nich nesměl jezdit. Avis se po honě ptala Alice proč se vlastně musí naučit bojovat. Alice jí odpověděla, že se bude také muset naučit bojovou strategii, aby mohla udílet rozkazy a příkazy přímo na bitevním poli. Králové a královny musejí vést každičkou válku jinak by jim klesla autorita. Avis zůstala stát jako solný sloup. "Vést válku? Fakt válku a ještě se prát?" Ve filmech vždy viděla jak sem tam král něco říká, ale většinou to nechal na generálech. A teď ještě jako dítě bude muset vést válku proti nefirům. "Paráda" řekla si sama pro sebe. Ten den už nechtěla nic jiného nežli svojí postel a tak si šla lehnout velmi brzy i když usnula až k půlnoci.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Gabča Gabča | E-mail | Web | 24. května 2008 v 19:47 | Reagovat

máš krásnej blog jukni se i na muj pls a zanech tam nejaky koment:)-

2 Kača Andrysová Kača Andrysová | E-mail | Web | 25. května 2008 v 18:03 | Reagovat

No,tyhle povídky se mi líbí celkem dost.Máš tam sice pár těch pravopisných a slohových a překlepových chyb,že,to se prostě nedá napsat bez nich.Hned v první kapitole mě zaujal tvůj styl.Je takový...zvláštní a zajímavý.Přímá řeč se ti tam většinou nevyskytuje (to ti nevytýkám-přímá řeč není nejlepší pro každý příběh),ale to ty příběhy dělá zajímavějšími.Ovšem pokud chceš v budoucnu psát opravdové knihy,bude to potřeba trošku upravit.

Líbí se mi,že nekopíruješ.Olghérie,Avis...Jména sis stopro vymyslela sama.

Obecně jsou to dobré povídky.Jestli chceš,mrkni se na můj blog-hlavně na koňské povídky.

3 Peťka Peťka | Web | 25. května 2008 v 18:22 | Reagovat

Díky to potěší. Za většinu těch chyb ani nemůžu. Když to kopíruju tak mi párkrát zmizej písmenka a čárky. Většinou si toho všimnu až na webu, ale už jsem líná to opravit ;).

4 Kača Andrysová Kača Andrysová | E-mail | Web | 26. května 2008 v 14:50 | Reagovat

:DMně se to tu teda líbí.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama