Náhoda? Osud? 3. kapitola

27. května 2008 v 19:28 | Autoři |  Povídky na přání
To se lehko řekne, pomyslela si Elis a odvedla koníka k tomu samému pařezu, odkud Daniel naskakoval. Skočila na něj a potom na Jeffa. Ten byl sice hodně vysoký, ale Elis byla z gymnastiky mrštná a dokázala to. Potom mu za odměnu dala kostku cukru.
Daniel popohnal holými patami svého koně a ten jako první vyrazil pomalu k rybníku. Za ním šel Jeff a na něm dívka a za nimi potom Elena a Kerstin jako poslední. Vstoupili do vody. Ta byla nejdřív mělká ale postupně byla hlubší a hlubší. Po několika krocích už koni dosahovala na břicho a Daniel si v ní cachtal chodidla. Elis se bála nohu do vody vystrčit, protože nechtěla spadnout a ztrapnit se. Potom, když voda stoupla Jeffovi na boky, teprve se osmělila. Když se Danielovi zdálo, že jsou dost daleko od břehu, nechal koni volnou cestu aby šlapal jak chtěl. Elis to bavilo. Líbilo se jí, jak se krásná koní těla pohybují měkce ve vodě. A ještě když jeden z nich nesl na zádech takovýho krásnýho kluka… prostě zážitek a romantika!

Prolétla myšlenka Elisinou hlavou a přitom se musela pobaveně usmát. Prý romantika!
Najednou zcela sám od sebe zamířil Hary k Jeffovi a když stáli bok po boku, Daniel se na Elis usmál. Jeffovi se zřejmě Haryho společnost moc nezdála a tak udělal krok bokem. Elis ho nenápadně jednou nohou lehce klepla do boku. Kůň nic neudělal ani nezměnil názor.
"Nechceš si zaplavat?" navrhl najednou Daniel a Elis se toho tak lekla, že málem spadla z koně. "Ne to ne! Já stejně nemam plavky a co by tomu řek Honza…!" odpověděla.
"Honzovi to nevadí." Pokrčil Daniel rameny a skočil do vody.
Elis vyjekla a chytila provaz, který poutal ohlávky koní dohromady.
"Stůjte!Všichni stůjte!!!" přikázala ustrašeným hlasem. Co kdyby nějaký z nich na Daniela šlápl!
U Jeffových nohou se objevilo pár bublin. Elis na to místo vytřeštila oči. Je to Daniel? Nebo někdo… nebo něco jiného???
Z vody se rychle vymrštily dvě ruce a popadly Elis za pravou nohu. Zaječela. Ruce ji táhly do vody. Dívka se křečovitě držela Jeffovi ohlávky a hřívy, ale cítila, že pomalu klouže dolů. Třepala pravou nohou sem a tam a snažila se ji vyprostit ze sevření a tu druhou, levou, zarývala Jeffovi do slabin, aby se udržela.
Síla rukou ji ale přemohla, Elis se nadechla a ponořila se do vody. První její myšlenka byla dostat se nahoru. Ruce, které jí svíraly nohu, zmizely. Elis kopala a máchala rukama, dokud se jí hlava nevynořila nad hladinu už klidného rybníku. Rozhlédla se a kousek od sebe uviděla bublinky. Znovu se ponořila.
Voda byla celkem teplá, po horkém dni tomu nebylo divu. Elis otevřela oči. Jen malý kousek od sebe spatřila něco bílého. Že by Daniel? Ne, to byla jenom Jeffova noha. To znamená, že se vydala nesprávným směrem. Otočila se a plavala k místo, kde viděla bubliny. Tam byl! Ano, Daniel ve svém žlutém triku v lehce zakalené vodě rybníka téměř svítil. Měl hlavu nad hladnou a tak taky vyrazila směrem nahoru. Neuvědomila si, jak blízko Daniela se vynoří.
Opravdu se objevila ve velké blízkosti. Když to zjistila, rychle se stáhla o jedno tempo zpátky.
"Nechápu, proč jsi nechtěla jít plavat" zakroutil Daniel hlavou a usmál se.
Elis byla nejdřív trošku vyjevená, ale potom se usmála taky.
"A to nám neutečou koně?" divila se.
"Ne, neutečou. Kam taky? Jsou tak hodný, že je můžeš někde nechat a potom je tam zase najít.To říká Honza" zazubil se.
"Nechceš si dát závod? Kdo se potopí na delší dobu?" zeptal se pořád s úsměvem.
Elis byla tak okouzlená pramínky vody, které Danielovi stékaly po vlasech a po obličeji, že jí musel otázku zopakovat. Souhlasila. Daniel to odstartoval a oba zmizeli.
Elis pod vodou otevřela oči. Její společník je taky pomalu otevíral. Koukali na sebe a opatrně se usmívali. Elis ucítila v zádech, jako by za ní někdo plaval. Nevěnovala tomu přílišnou pozornost.Najednou jí cosi narazilo do zad. Náraz byl tak prudký, že Elis vyrazil dech. Reflexně otevřela ústa - a natekla jí do nich voda. Začala se topit. Vše kolem začalo pomalu tmavnout a Elis byla v šoku. Byla paralyzována tím, že byla pod vodou, tím že měla vyražený dech, takže se jen marně pokoušela pohnout rukama a nohama a tím se zachránit. Už myslela, že zemře a pomalu se poddávala tlaku vody. Z ničeho nic ji kdosi pevně uchopil v podpaží a vynesl nad hladinu. Zalapala po vzduchu a lehce zaklonila hlavu. Teprve teď si všimla, kdo jí uštědřil ránu do zad - neopatrná Elena si nedávala pozor a málem Elis zašlápla. Rozkašlala se. V podpaží ji svíral Daniel.
"Není ti nic? Co se stalo?" ptal se starostlivě a zkoumavě si Elis prohlížel.
"Eh… Elena do mě vrazila" vypravila ze sebe a zakašlala.
Daniel lehce povolil své sevření. Podívali se na sebe a přiblížili se.
Elis se roztřásla. To je podobné jako v jejím snu. Kdyby tedy nebyla celá mokrá a nebolela ji záda. Oba se k sobě přiblížili ještě víc. Elis maličko pootevřela pusu.
Daniel se naklonil - a zase se stáhl zpět. Pustil Elis a sklonil hlavu. Elis se zklamaně odvrátila.
"Díky za záchranu" řekla tiše a plavala k Jeffovi, který byl v mělčí vodě a téměř ležel na břiše. Vyškrábala se na něj a čekala na Daniela, až odvede Haryho a ostatní z vody. Kdyby nebyla Elis hrdá, rozplakala by se.
Potom nemluvili a ihned vyvedli koně z vody. Mlčky došli až domů, kde je překvapeně uvítala Helen. Honza prý jel k nějakým sousedům domluvit si, kdy jim bude česat jablka.
Elis běžela do svého pokoje. Našla jednu esemsku od Soni a jednu od rodičů.
Napsala kamarádce: AHOJ SONI JE TO HRUZA! MALEM MI DAL PUSU ALE NEUDELAL TO! ACH JO TO JE SMULA! ODEPIS CO NEJRYCHLEJC! ELIS
Potom ještě napsala co nejdelší textovku rodičům, aby věděli jak se jí tady strašně líbí, aby rodiče neměli starost.Mezitím se šla Elis osprchovat do celkem dobré sprchy a potom našla na mobilu znovu zprávu od rodičů a od kamarádky
CUS ELIS NO TO JE ALE DEMENT,FAKT! ON SE STYDI NEBO CO? KDYŽ STE TAM BYLI SAMI, TAK TO FAKT JAKO NECHAPU!JO A MOZNA PRISTI TYDEN POJEDEM NA CHATU,KDYŽ BUDE HEZKY… TAK SE TES,JEŠTĚ TI NAPISU. SONKA.
Elis místo zprávy kámošce zavolala a povídali si až do noci. Mezi tím si Elis psala do deníčku ten podivný zážitek. Když už bylo jedenáct večer, ukončili dívky svoji debatu a Elis usnula a zdály se jí sny plné vody a Daniela.
Probudila se.Lehce se pousmála na slunce, které se jí dostalo do pokoje oknem. Vyskočila z pelechu rovnýma nohama a okno otevřela. Pustila si svoje oblíbené písničku z mobilu a oblékla si vlající modrou sukni nad kolena a modré tílko. Nesměly chybět žabky na nohy. V koupelně se namalovala a učesala. Potom pospíchala do kuchyně. Nevěděla, jak se pozdravit s Danielem, který při jejím vstupu zčervenal a sklonil hlavu. Dali si snídani a potom s Honzou do stáje. Potom celý den cvičila na Kerstin jízdu krokem. Nejdřív na laně, po obědě potom bez lana. Tak jako předchozí den. Také už jí šlo lépe nasedání, ale uvazování sedla jí pořád dělalo potíže. Celý den se s Danielem neviděla, jenom u jídla. U ohrady se neobjevil.
Večer při večeři oznámil Honza, že se dozvěděl, že se bude pořádat pout'. Už teď se prý staví na náměstí a ve středu začne fungovat. Slíbil, že na ni Elis s Danielem můžou jít,protože bude mít kluk volno. Elis byla velmi zvědavá, jak to dopadne.
V úterý se Elis probudila později než jindy. V noci špatně spala a teď by se nejradši by se znovu zavrtala do peřiny.
Oblékla si mini a tílko. Namalovala se a učesala. Měla na sobě tu nejkratší minisukni, jakou měla. Netušila, jak v ní bude jezdit na koni, ale bylo jí to jedno.
U snídaně jí Honza pověděl, že dnes bude jezdit jenom odpoledne, zbytek dne bude pomáhat na farmě. Elis s tím docela ráda souhlasila.
Obešli s Honzou celý pozemek a uviděli kurník se slepicemi. Tam Elis bude sbírat vajíčka a sypat jim zrní. Vstala ale moc pozdě a Helen je posbírala za ni.
Dál šli k jakési kůlně nalepené těsně za stodolou. Tam mečela koza a chrochtalo prase.
Koza se bude dojit, prase krmit.
Potom vyrazili do lesa. Procházeli lesní houštinou a Elis poslouchala zpěv ptáků. Procházela se sama, Honza kontroloval stromy. Nařízl jim na jednom místě kůru a díval se, jestli v nich není lýkožrout. Když jich takhle překontroloval několik, došli na konec lesa.
Tam se rozkládala široké pole, mezi kterýma se vinula úzká pěšinka jako nějaké hádě.
"Tohleto pole je naše" ukázal Honza prstem do prava.
"Občas sem zajdem a pokropíme to" zastínil si rukou oči na znamení toho, že je velké horko.
"A co pěstujete?" zeptala se Elis.
"Řepku. Olejku." vysvětlil jí.
Pak se vrátili na farmu a Honza jí ukázal vesnici. Taky už téměř dokončenou pout'.
"A proč má Daniel volno ve středu a ne v sobotu a neděli?" zeptala se, když šli na oběd.
"Protože mají volno i jiný lidi. O víkendu k nám spíš přijede nějakej člověk, kterej si chce zajezdit, než o pracovnim dnu. A protože ty lidi Daniel provází farmou, nemůže mít volno. Tak ho má ve středu,no, žádná velká věda."
Oběd Elis rychle snědla a běžela se převléknout. Vzala si pro změnu krátké černé šortky. Byly opravdu hodně krátké.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama