Jezdec-5.kapitola

22. května 2008 v 19:19 | Autoři |  T.: Kapitolky
Výcvik začíná
Když jsem se ráno probudila, Violett už byla taky vzhůru a radostně vyskočila z pelechu. "Ahoj maličká, jak si se vyspala? Já moc dobře. Jdu si protáhnout křídla a najít si do lesa nějakou potravu. Zatím se obleč a nasnídej. Sejdeme se na louce." Odpověděla jsem jí, že moc dobře. Ať se jde prolétnout. Čumákem mě šťouchla do nosu (beru to jako projev lásky), a odletěla ven. Oblékla jsem si béžovou tuniku, protkávanou hnědou nití, a nasnídala jsem se. Šla jsem ven před dům. Začala jsem s Aryou, protože Violett letěla s Eragonem a Safirou pryč.

Musela jsem se učit základní série útoků a krytí. Zatím jsme bojovaly s pokrytým ostřím, kouzlila sem rovnou na bojišti. "Jak to že ti to jde rychleji než ostatním? Co všechno víš o našem světě?" Tyto a další podobné otázky mi Arya kladla skoro celou dobu. Tak jsem začala povídat. " Knihu o Eragonovi jsem začala číst před dvěma lety. Líbí se mi kouzla a všechno s nimi spojené. Takže starověký jazyk, jazyk trpaslíků a pár slov Urgalů umím díky knize. Také něco vím o elfech, trpaslících, Urgalech, Galbaorixovi a dalších osobách z Alagesie. Také vím, že Violett je poslední vejce, které Galbatorix vlastnil, z čehož na každé straně jsou dva draci. Na špatné straně jsou samci-Šurikain a Trn. A na dobré straně jsou dvě samice-Safira a Violett. Máme tu docela problém. Galbatorix umí špatná-zlá kouzla. Ale s naší převahou a s tebou, Eragonem a Safirou máme taky navrch." Koukala na mě zamyšleně a přikyvovala. "Máš pravdu, jednoduché to nebude. Ale my taky nejsme slabí."


Když se na oběd vrátili naši tři hladoví hrdinové, jednali jsme o naší situaci. Dozvěděla sem se zajímavé věci. Například že od bitvy na Hořících pláních uplynulo 5 let. Že Arya a Eragon spolu začali fungovat, jako pár, skoro hned po bitvě. Taky že Galbatorix nechce odejít ze zámku, pokud to nebude nezbytně nutné. Po obědě jsem letěla s Eragonem a Safirou, a cvičili jsme všechno, co jezdec potřebuje.Arya se vydala do Elesméry. Nesla šupiny z Violett, aby mi mohla jejich nejlepší kovářka ukout meč, který bude můj, a bude utvořen pro jezdce. Taky šla navštívit svoji matku-královnu Islanzí, aby jí sdělila zprávu o novém jezdci. Když jsme se vrátili z výcviku jezdců, umyli jsme se, převlékli, a letěli jsme za Aryou. Když jsme procházeli městem, největší úctě a obdivu se dostávalo Safiře a Violett. Po nich na řadu jsem přišla já a Eragon.


Hostina byla překrásná. Všichni na nás obdivuhodně pohlíželi a povídali si s námi. Královna s námi prohodila pár slov, a zavedla nás za Orisem a Glaedrem. Byla jsem úplně ohromená. Nemoha jsem ze sebe vydat ani slovo. Koukala jsem s otevřenou pusou na draka-obrovský zlatý drak, a zadní nohu neměl celou. Byl mnohem větší než Safira. Sem jsme chodili společně s Eragonem a holkami často. Glaedr jim ještě vylepšoval jejich taktiky a poučoval je. Obě se ve jeho společnosti cítily příjemně a bezpečně. Já s Eragonem jsme pročítali další básně z historie. Teda většinou jenom já. Eragon pomáhal Orisovi v jeho domácnosti a snažil se aspoň trochu zlepšit jeho zdravotní stav.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Jak se vám líbí povídky?

Úžasný!!!! 54.8% (17)
Super!!!! 9.7% (3)
Normální!!!! 3.2% (1)
Ujdou!!!! 3.2% (1)
Píšu lepší! 9.7% (3)
No fuj!!!! 19.4% (6)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama